- OPUBLIKOWANO
- 30 lipca 2017
SDBC w Szkole Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie.
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie rozpoczął się spotkaniem w sali gimnastycznej ze wszystkimi uczniami. Uczniowie zobaczyli prezentację dotyczącą znaczenia dostępu do Internetu w codziennym życiu, w szkole i w pracy. Szczególną uwagę zwróciłam na zagrożenia związane z poznawaniem nowych osób w sieci, podawania swoich danych osobowych, wirusami, łamaniem prawa autorskiego i bezpieczeństwem własnego wizerunku. Uczniowie obejrzeli film nt." Reklamy w internecie". oraz "Bezpieczeństwo własnego wizerunku". Na zakończenie spotkania podałam uczniom informacje o sposobach zachowania w sytuacjach cyberzagrożeń oraz miejscach świadczących pomoc w takich przypadkach. Zachęciłam też do aktywnego udziału w konkursie „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!” .
Spotkanie z Panią dyrektor, na którym przedstawiłam założenia projektu, jego zasięg, czas realizacji oraz źródła finansowania. Przedstawiłam też założenia konkursu „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!” oraz zaprosiłam do udziału w konkursie. Zapoznałam Panią dyrektor z planem wydarzeń w projekcie w tym roku szkolnym. Zapoznałam Panią dyrektor z ogólnymi założeniami Szkolnego Kodeksu Bezpieczeństwa Cyfrowego.
Tematem warsztatów w klasie 4 było "Hasła, loginy i bezpieczne logowanie". Uczniowie pracowali w grupach tworząc mocne hasła. Następnie obejrzeli film dotyczący zasad tworzenia mocnych haseł. Tematem kolejnego warsztatu było "Bezpieczeństwo w kontakcie z innymi" oraz "Bezpieczeństwo własnego wizerunku".
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.
Uczniowie zobaczyli prezentację dotyczącą znaczenia dostępu do Internetu w codziennym życiu, w szkole.
- AUTOR ZDJĘĆ
- Barbara Brzezowska-Lubawska