- OPUBLIKOWANO
- 29 marca 2018
SDBC w gimnazjum/SP w Jasienicy k. Tłuszcza
Na spotkaniu z dyrektorem Szkoły: przedstawiłem możliwości jakie oferuje program Cyfrowobezpieczni.pl, wsparcie jakie daje nauczycielom, szkołom dyrekcji, oraz uczniom i ich rodzicom. Zapropnowałem udział szkoły w konkursie dla szkół pt. „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!” i innych, planowanych w danym roku szkolnym wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie w ramach zadania publicznego. Przekazałem też materiały: broszury, plakaty, płyty.
APEL odbył się sali lekcyjnej - było na nim 50 uczniów z 3 klas, oraz 3 nauczycieli. Zaprezentowałem film nt. Uzależnienia od internetu oraz nt. cyberzagrożeń przeznaczony dla uczniów i uczennic, przedstawiłem podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa Opowiedziałem o celach projektu oraz o ww. konkursie dla Szkół.
WARSZTATY. Wszystkie 3 poświecone głównie cyberprzemocy. Pokazałem film stowarzyszenia o cyberprzemocy, wypunktowaliśmy jej różnoe opcej, młodzież wypisywała czego nie należy robić w internecie. Nacisk położyłem na kwestię hejtowania/wyzywania w sieci, z krótkimi informacjami i reportażem o samobójczej śmierci 14 letniego Dominika, Uczniowie wypełniali także quizy nt. cyberzagrożeń.
RADA PEDAGOGICZNA - na spotkaniu z 9 nauczycielami przedstawiłem tematykę cyberzagrożeń dla uczniów, zaprezentowałem film nt. cyberzagrożeń przeznaczonego dla rodziców, pokazałem z jakich narzędzi na cyfrowobezpieczni.pl mogą korzystać, zachęcałem do organizowana lekcji wychowawczych na ten temat, prezentowałem podstawowe info o programie, omówiłem scneariusz spotkania nauczycieli z rodzicami w sprawie cyberzagrożeń. Zaprezentowałem i przekazałem broszury dla rodziców i nauczycieli.
- AUTOR ZDJĘĆ
- Krzysztof Boczek