- OPUBLIKOWANO
- 20 kwietnia 2018
SDBC w ZSZ w Pułtusku
Na spotkaniu z dyrekcją Szkoły (dyrektor a potem wicedyrektor): przedstawiłem możliwości jakie oferuje program Cyfrowobezpieczni.pl, wsparcie jakie daje nauczycielom, szkołom dyrekcji, oraz uczniom i ich rodzicom. Zapropnowałem udział szkoły w konkursie dla szkół pt. „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!” Przekazałem też materiały: broszury, plakaty, płyty.
APELodbył się sali lekcyjnej - było na nim 65 uczniów z 3 klas, oraz 6 nauczycieli. Zaprezentowałem film nt. Uzależnienia od internetu oraz nt. cyberzagrożeń przeznaczony dla uczniów i uczennic, przedstawiłem podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa Opowiedziałem o celach projektu oraz o ww. konkursie dla Szkół.
WARSZTATY. Poświeciłem je głównie uzależnieniom od internetu, w jednym przypadku głównie cyberprzemocy. Pokazałem film stowarzyszenia o tych zjawiskach, młodzież deklarowała ile czasu spędza w necie, ile ze znajomymi rodziną, mówiła o tym jakie rodzi o efekty/ problemy. Uczniowie wypełniali także quizy nt. cyberzagrożeń.
RADA PEDAGOGICZNA - na spotkaniu z w sumie 40 nauczycielami przedstawiłem tematykę cyberzagrożeń dla uczniów, zaprezentowałem film nt. cyberzagrożeń przeznaczonego dla rodziców, pokazałem z jakich narzędzi na cyfrowobezpieczni.pl mogą korzystać, zachęcałem do organizowana lekcji wychowawczych na ten temat, prezentowałem podstawowe info o programie, omówiłem scneariusz spotkania nauczycieli z rodzicami w sprawie cyberzagrożeń. Zaprezentowałem i przekazałem broszury dla rodziców i nauczycieli.
- AUTOR ZDJĘĆ
- Krzysztof Boczek