- OPUBLIKOWANO
- 01 maja 2018
SDBC w SP2 w Marklowicach
Na spotkaniu z dyrektor Szkoły przedstawiłem możliwości jakie oferuje program Cyfrowobezpieczni.pl, wsparcie jakie daje nauczycielom, szkołom dyrekcji, oraz uczniom i ich rodzicom. Zapropnowałem udział szkoły w konkursie dla szkół pt. „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!” Przekazałem też materiały: broszury, plakaty, płyty.
APELodbył się na w klasie - było na nim 28 uczniów z 3 klas, oraz 3 nauczycieli – to malutka, 3 klasowa szkoła dla maluchów w klasach 1-3. Omowilem najistotniejsze cyberzagrożenia dla uczniów w tym wieku – wpływ na wzrok, słuch, kręgosłup, formę fizyczną; reklama w internecie. Pokazałem im kilka filmów na ten emat, uczniowie mówili, co Agatka – bohaterka filmów- powinna zrobić, a czego nie.
WARSZTATY. Poświeciłem je głównie wirusom, bezpieństwem w kontaktach z innymi w sieci, oraz wiarygodności informacji. Pokazałem filmyi o tych zjawiskach i ponownie mówili co Agatka powinna zrobić w danej sytuacji. Z ust uczniów klas 1-3 padały tak zaskakujące sformułowania jak: adres IP, dane osobowe, czy aplikacja. Dzieci rysowały jak wyobrażają sobie wirusa grypy (co było przyczynkiem do tematu wiarygodności informacji w sieci oraz wirusów). Te piękne rysunki można zobaczyć w galerii.
RADA PEDAGOGICZNA - na spotkaniu z w sumie 6 nauczycielami przedstawiłem tematykę cyberzagrożeń dla uczniów, zaprezentowałem film nt. cyberzagrożeń przeznaczony dla rodziców, pokazałem z jakich narzędzi na cyfrowobezpieczni.pl mogą korzystać, zachęcałem do organizowana lekcji na ten temat, prezentowałem podstawowe info o programie, omówiłem scneariusz spotkania nauczycieli z rodzicami w sprawie cyberzagrożeń. Zaprezentowałem broszury dla rodziców i nauczycieli.
- AUTOR ZDJĘĆ
- Krzysztof Boczek