- OPUBLIKOWANO
- 19 listopada 2017
SDBC w Gimnazjum nr 3 w Zgierzu
O godzinie 8:50 na szkolnej sali konferencyjnej rozpoczęło się spotkanie z uczniami trzech klas (które nie będą brały udziału w warsztatach). W spotkaniu wzięło udział również kilkoro nauczycieli.
Podczas spotkania z uczniami omówiliśmy problem „Bezpieczeństwa własnego wizerunku” wykorzystując ćwiczenia i filmy dostępne w scenariuszu zajęć i na stronie cyfrowobezpieczni.pl Zaprezentowałem również główne założenia i cele projektu, a także organizowany przez Stowarzyszenie konkurs dla Szkół pt. „Jesteśmy cyfrowobezpieczni!”. Uczniowie obejrzeli również film pt. „Film dla uczniów - podsumowanie”
Od godziny 9:50, na trzech lekcjach przeprowadziłem spotkanie z trzema kolejnymi grupami młodzieży. Spotkania odbyły się w sali lekcyjnej wyposażonej w projektor, nagłośnienie i dostęp do internetu.
Na wszystkich tych trzech warsztatach wykorzystałem filmy nt. cyberprzemocy przeznaczone dla klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na warsztatach podałem uczniom również informacje o miejscach świadczących pomoc w sytuacjach cyberzagrożeń. Szczególne zainteresowanie wzbudził u uczniów telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Rozmawiając o różnych zagrożeniach związanych z użytkowaniem sprzętu cyfrowego zaprezentowałem również uczniom film zrealizowany przez Policję w Lozannie pt. „Jak znika 24-letni Jonas?”.
Uczniowie rozwiązywali przygotowany przez Stowarzyszenie test. Na warsztacie z klasą III gimnazjalną zademonstrowałem również możliwość wykorzystania smartfonów do przeprowadzenia quizu nt. bezpieczeństwa cyfrowego na stronie kahoot.it.
Z uwagi na to, że w tej szkole tydzień wcześniej przeprowadzałem SDBC dla klas 1 – 6, to tym razem spotkania z dyrekcją i nauczycielami były krótkie. Wszyscy nauczyciele brali udział w szkoleniu w ramach SDBC dla klas 1 – 6.
- AUTOR ZDJĘĆ
- Tomasz Świniarski