- 03.18r. w ramach działań związanych z konkursem odbyły się w naszej szkole warsztaty
dla kl. IV-V: „Bezpieczeństwo ucznia w sieci, cyberprzemoc”, kl. VI-VII: "Odpowiedzialność karna".
Podczas spotkania omawiana była problematyka dotycząca profilaktyki cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Podczas zajęć otrzymaliśmy sporą dawkę informacji na temat: internetu, jego powstania, niebezpiecznych programów, przestępstw popełnianych w sieci (m.in. nielegalny podsłuch, fałszerstwo komputerowe, spam, niszczenie dokumentów, obrażanie uczuć religijnych, szerzenie nienawiści na tle rasowym i etnicznym, przestępczość związana z pornografią w sieci, znieważenie, pomówienie, groźba karalna ochrony praw autorskich) oraz konsekwencji prawnych jakie ze sobą niosą. Na zakończenie prowadzący omówił zjawisko netoholizmu czyli uzależnienia od Internetu (fazy uzależnienia, skutki psychologiczne, fizyczne i społeczne oraz przeciwdziałanie).
21.03.18 uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców wykonali plakaty dotyczące tematyki bezpieczeństwa w sieci, a swoje piękne prace zaprezentowali podczas spotkania na sali gimnastycznej. Uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją twórczą, a przedstawione prace zostały umieszczone w gablocie korytarzu.
- marca 2018r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Na południu Polski dbamy o czyste morze” wspólnie z p. Grzegorzem Cebo - Wiceprezesem PWiK w Olkuszu oraz p. Jerzym Kwaśniewskim - Radnym Rady Miejskiej.
W drugiej części spotkania przygotowano szkolenie dla zaproszonych gości przygotowane przez p. Paulinę Kruczek na temat „Cyberprzemocy” w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni”.