Faq
Pytania i odpowiedzi
Wybierz temat, by odszukać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Czy koordynator z ramienia szkoły, czyli Mentor Cyberbezpieczeństwa może być równoczesnie Edukatorem?
Tak, może równocześnie pełnić obie funkcje.
Czy można realizować działania na terenie szkoły wraz z innym Edukatorem?
Tak, Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego mogą być prowadzone przy wsparciu drugiego Edukatora, ale wynagrodzenie otrzymuje tylko Edukator, który jest wskazany w umowie do przeprowadzenia działań na terenie danej szkoły.
Czy szkoły mogą skorzystać ze środków RPO i uczestniczyć równocześnie w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl?
Tak, nie ma żadnych przeciwskazań, żeby skorzystać ze środków RPO, uczestnicząc równocześnie w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl.
Gdzie odbędą się szkolenia dla Edukatorów?
Planujemy przeprowadzić dwudniowe szkolenia w każdym z województw, aby Edukatorom łatwiej było dotrzeć na nie z miejsca swojego zamieszkania.
Jakie koszta ponosi szkoła w związku z udziałem w projekcie?
Szkoła nie ponosi żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie.
Czy szkoła będzie podpisywać umowę o współpracy z realizatorem projektu Stowarzyszeniem "Miasta w Internecie"?
Szkoły nie będą podpisywały umowy o współpracy, natomiast po zakwalifikowaniu do projektu będą składały deklarację udziału.
W przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności, będzie istniała możliwość wycofania się szkoły z projektu i nie będzie się ona wiązać z żadnymi konsekwencjami prawnymi.
Jak długo trwa projekt i czy deklaracja udziału jest jednoznaczna z brakiem możliwości rezygnacji?
Projekt trwa trzy lata. Jeśli szkoła zostanie zakwalifikowana do udziału w projekcie, jej obowiązkiem będzie przeprowadzenie Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego (we współpracy z edukatorem, który będzie odpowiedzialny za całość prac), którego minimalny scenariusz opisany został w portalu Cyfrowobezpieczni.pl (lekcje w min. trzech klasach, spotkanie z pozostałymi uczniami, spotkanie z nauczycielami podczas rady pedagogicznej, spotkanie z rodzicami podczas wywiadówki).
Dodatkowo, uczestnicząc w projekcie szkoła będzie miała możliwość (nie obowiązek) wystartowania w konkursie "Jesteśmy cyfrowobezpieczni". Konkurs jest szerzej opisany na stronie cyfrowobezpieczni.pl, a laureaci konkursu otrzymają nagrody w postaci mobilnej pracowni cyfrowej (pierwsze miejsce), obozów edukacyjnych dla uczniów (drugie miejsce), oraz letnich edukampów dla nauczycieli (trzecie miejsce).
Szkoły zakwalifikowane do projektu w 2016 roku będą miały możliwość wzięcia udziału w trzech edycjach konkursu w latach 2016-2018.