- OPUBLIKOWANO
- 10 maja 2018
SDBC w SP w Borzęcinie kl. 4-5
APELodbył się na sali apelowej - było na nim 80 uczniów uczniów z 4 klas, oraz 6 nauczycieli. Uczniowie mówili o najistotniejszych zagrożeniach płynących z używania internetu, dużo czasu poświęciliśmy tematowi uzależnienia od internetu – w klasach 4-5 aż 20% uczniów średnio dziennie siedzi przed internetem przez 7 godzin i więcej – takie deklaracje padły na apelu. Zaprezentowałem 2 filmy: na temat uzależnienia i budowania bezpiecznych haseł. Uczniowie sprawdzali siłę swoich haseł. Opowiedziałem też o celach projektu.
WARSZTATY. Poświeciłem je głównie zagrożeniom związanym z cyberprzemocą – hejtowaniem publikowaniem zdjęć bez czyjeś zgody. Pokazałem filmy o tych zjawiskach oraz fragment reportażu o Dominiku. Uczniowie tworzyli listę pt. „czego nie należy robić w internecie” oraz wypełniali quizy nt. cyberzagrożeń.
Na spotkaniu z wicedyrektor szkoły przedstawiłem możliwości jakie oferuje program Cyfrowobezpieczni.pl, wsparcie jakie daje nauczycielom, szkołom dyrekcji, oraz uczniom i ich rodzicom. Przekazałem też materiały: broszury, plakaty, płyty.
RADA PEDAGOGICZNA - na spotkaniu z w sumie 12 nauczycielami przedstawiłem tematykę cyberzagrożeń dla uczniów, zaprezentowałem film nt. cyberzagrożeń przeznaczony dla rodziców, pokazałem z jakich narzędzi na cyfrowobezpieczni.pl mogą korzystać, zachęcałem do organizowana lekcji wychowawczych na ten temat, prezentowałem podstawowe info o programie, omówiłem sceneariusz spotkania nauczycieli z rodzicami w sprawie cyberzagrożeń. Zaprezentowałem broszury dla rodziców i nauczycieli.
- AUTOR ZDJĘĆ
- Krzysztof Boczek