- OPUBLIKOWANO
- 28 kwietnia 2017
Dzień cyfrowego bezpieczeństwa w Polanowie
SDBC w Szkole Podstawowej w Polanowie rozpoczął się od spotkania z panią dyrektor Ewą Hełminiak. Podczas rozmowy omówione zostały korzyści, które może przynieść szkole udział w projekcie "Cyfrowo Bezpieczni". Edukator zachęcił szkołę do wzięcia udziału w konkursie „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!” oraz przekazał materiały (plakaty, poradniki, płyty CD) dla nauczycieli, uczniów i rodziców.
Zainteresowanie wzbudziły spotkania z całą społecznością szkolną, podczas których dzieci z klas 1-3 mogły dowiedzieć się czy w Internecie wszystkie informacje są prawdziwe, a uczniowie z klas 4-6 mieli czas na refleksję dotyczącą własnego wizerunku w sieci Internet.
Najwięcej wrażeń i informacji przyniosły warsztaty, które zostały zorganizowane dla uczniów klasy czwartej, piątej i szóstej.
Uczniowie klasy czwartej dowiedzieli się dlaczego podczas korzystania z urządzeń cyfrowych należy dbać o prawidłową postawę ciała, wzrok i słuch.
Uczniowie klasy piątej tworzyli prawidłowe nazwy użytkowników i hasła potrzebne do logowania na stronach internetowych. Natomiast szóstoklasiści dyskutowali o tym czym jest hejt, dlaczego ludzie hejtują, jak reagować na hejt oraz tworzyli antyhejtowe zasady.
Po warsztatach dla uczniów miało miejsce spotkanie z nauczycielami, podczas którego zaprezentowane zostały główne założenia i cele projektu. Ponadto edukator omówił zasady udziału w konkursie „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!”, a także zaprezentował bibliotekę materiałów (scenariusze i filmy) dla rodziców i nauczycieli dostępną na stronie projektu.
Choć Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego dobiegł końca, to cała społeczność szkolna opowiedziała się za potrzebą kontynuacji doskonalenia swoich umiejetności w bezpiecznym poruszaniu się po cyfrowym świecie.
foto: Radosław Brzostek
Pliki do pobrania:
- AUTOR ZDJĘĆ
- Radosław Brzostek