Regulamin rekrutacji edukatorów
rekrutacji edukatorów
prowadzących Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego
w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl”
§1.
Informacje ogólne
- Projekt „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”, zwany w dalszej części Regulaminu Projektem, jest realizowany w ramach zadania „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia” programu rządowego BEZPIECZNA+.
- Realizatorem Projektu jest Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” z siedzibą w Tarnowie, przy ul. Krakowskiej 11A, 33-100 Tarnów.
- Projekt realizowany jest na podstawie umowy z dnia 14 grudnia 2015 r., zawartej pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej a Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”, zwanym w dalszej części Regulaminu Realizatorem.
§2.
Założenia Projektu
- Niniejszy Regulamin określa zasady rekrutacji kandydatów na edukatorów, którzy odpowiedzialni będą za przygotowanie i organizację Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego w szkołach zakwalifikowanych do udziału w Projekcie.
- W ramach Projektu wsparciem zostanie objętych 2200 szkół z całej Polski, w tym szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, techników oraz szkół zawodowych.
- Każdy ze Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego obejmować będzie następujące elementy: spotkanie edukatora z dyrektorem szkoły, przeprowadzenie 3 warsztatów podczas lekcji w wytypowanych klasach oraz prezentację tematyki cyberzagrożeń podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej. Szczegółowy zakres obowiązków zostanie określony w umowie między edukatorem i Realizatorem.
- Rekrutacja edukatorów prowadzona będzie w terminie do 29 lutego 2016 r. Zgłoszenia edukatorów, które wpłyną po wyznaczonym terminie, nie będą rozpatrywane. Realizator Projektu zastrzega sobie prawo do wydłużenia rekrutacji. W takim przypadku odpowiednia informacja temat zostanie zamieszczona na stronie Projektu: cyfrowobezpieczni.pl.
- Pierwsze szkolenia dla zakwalifikowanych do Projektu edukatorów, rozpoczną się w marcu 2016 r.
- Działania edukatorów związane z organizacją Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego planowane są w okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 15 grudnia 2018 r.
- Za usługi świadczone w Projekcie edukator otrzyma wynagrodzenie. Szczegółowe informacje na temat wysokości wynagrodzenia zostaną określone w umowie między edukatorem a Realizatorem.
- Wszelkie informacje o Projekcie oraz rekrutacji dostępne są na stronie internetowej: cyfrowobezpieczni.pl oraz w Biurze Projektu, które znajduje się w siedzibie Realizatora w Tarnowie, ul. Krakowska 11a (w godz. 9:00 – 15:00). Osoby do kontaktu w sprawie rekrutacji: Marcin Mechla, tel. 14 628 42 10 i Grzegorz Foltak, tel. 14 688 80 12 wew. 24.
§3.
Zasady rekrutacji
- Zgłoszenia kandydatów na edukatorów przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą formularza dostępnego na stronie: www.cyfrowobezpieczni.pl/formularz-zgloszeniowy-edukatora
- W procesie rekrutacji do Projektu będą brane pod uwagę osoby, które:
- wypełnią i złożą do Realizatora formularz zgłoszeniowy z ankietą oraz CV,
- posiadają udokumentowane doświadczenie pedagogiczne (szkoleniowe) – np. certyfikaty, dyplomy, zaświadczenia o ukończonych kursach,
- posiadają udokumentowane kompetencje dziedzinowe w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego np. certyfikat, zaświadczenie o ukończonych kursach lub szkoleniach,
- dysponują umiejętnością wystąpień publicznych.
- Preferowane będą osoby, które ukończyły szkolenia podnoszące umiejętności i kompetencje prowadzenia zajęć dla dzieci lub dorosłych w zakresie świadomego korzystania z Internetu i narzędzi cyfrowych, np. Latarnicy Polski Cyfrowej.
- Komisja rekrutacyjna powołana przez Realizatora dokona wyboru maksymalnie 200 kandydatów na edukatorów. Dodatkowo zostanie utworzona lista rezerwowa maksymalnie 30 osób, które - w przypadku rezygnacji kandydata na edukatora - będą mogły zostać edukatorem.
- W procesie rekrutacji będzie stosowana polityka równości płci oraz równości szans odnoszących się do wieku, wykształcenia i stopnia niepełnosprawności kandydata.
- Wszystkie osoby zakwalifikowane do udziału w Projekcie oraz osoby umieszczone na liście rezerwowej zostaną powiadomione o tym fakcie pocztą elektroniczną, najpóźniej do 21 marca 2016 r.
- Edukatorzy zakwalifikowani do udziału w Projekcie będą zobowiązani do podpisania deklaracji uczestnictwa w Projekcie w ciągu 14 dni roboczych od dnia zakwalifikowania do udziału w Projekcie.
- Rekrutacja prowadzona w oparciu o niniejszy regulamin uwzględnia i zobowiązuje osoby odpowiedzialne za realizację Projektu do przestrzegania kwestii ochrony danych osobowych osób uczestniczących w rekrutacji.
§4.
Rezygnacja edukatora z udziału w Projekcie
- W przypadku rezygnacji edukatora z uczestnictwa w Projekcie, edukator zobowiązany jest do złożenia do Biura Projektu pisemnego oświadczenia o rezygnacji.
- W przypadku złożenia przez edukatora rezygnacji nie później niż na 14 dni przed organizacją szkolenia dla edukatora, edukator nie zostanie obciążony ewentualnymi skutkami finansowymi dla Realizatora, wynikającymi z tej rezygnacji.
- W przypadku złożenia rezygnacji później niż na 14 dni przed organizacją szkolenia dla edukatora, edukator zostanie obciążony ewentualnymi skutkami finansowymi dla Realizatora, wynikającymi z tej rezygnacji.
§5.
Obowiązki edukatora w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl
- Edukator projektu Cyfrowobezpieczni.pl zobowiązany jest do:
- zapoznania się z niniejszym Regulaminem,
- podpisania deklaracji uczestnictwa w Projekcie,
- ukończenia z pozytywnym wynikiem specjalnego 2-dniowego szkolenia,
- podpisania umowy z Realizatorem, określającej m.in. obowiązki i wysokość wynagrodzenia edukatora,
- realizacji zadań określonych w umowie zawartej między edukatorem i Realizatorem, a odnoszących się do organizacji Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego.
§6.
Postanowienia końcowe
- Regulamin obowiązuje z dniem ogłoszenia w portalu Projektu: cyfrowobezpieczni.pl,
- Sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem rozstrzygane są przez Realizatora Projektu,
- Realizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian do Regulaminu.