- OPUBLIKOWANO
- 14 kwietnia 2016
Spotkanie regionalne w Łodzi
14 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 44 im. Prof. Jana Molla w Łodzi, odbyło się kolejne spotkanie regionalne w ramach projektu. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Łódzkim Kuratorium Oświaty i zgromadziło kilkadziesiąt osób zainteresowanych problematyką cyberbezpieczeństwa.
Po przywitaniu uczestników przez Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 44, Pawła Miszczaka, głos zabrał przedstawiciel Kuratorium Oświaty, nowo wybrany łódzki koordynator do spraw innowacji w edukacji, Pan Piotr Patora. Podkreślał on w swoim przemówieniu wagę tego typu projektów, które mają na celu podniesienie świadomości użytkowników Internetu i zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z cyberprzestrzeni przez uczniów, rodziców i nauczycieli.
Następnie głos zabrał Artur Krawczyk ze Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, który jest koordynatorem projektu. Przedstawił on zakres działań, które będą podejmowane w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl oraz omówił poszczególne etapy projektu, które będą realizowane przez najbliższe trzy lata w 2 200 szkołach w całej Polsce. Zwrócił on również uwagę, jak wielka odpowiedzialność w obecnych czasach spoczywa na nauczycielach, dyrektorach i rodzicach w kwestii bezpieczeństwa cyfrowego.
Po krótkiej przerwie Grzegorz Foltak przedstawił możliwości jakie dają środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Przedstawiając modele współpracy w tej dziedzinie z samorządami i szkołami nakreślił schemat działania w celu pozyskania funduszy na infrastrukturę sieciową, sprzęt, zajęcia pozalekcyjne dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli.
Spotkania w Łodzi zakończyła dyskusja uczestników konferencji. Poruszane tematy dotyczyły głównie doświadczeń w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego w macierzystych szkołach oraz we własnych domach. Pojawiły się również pytania dotyczące zaangażowania szkół oraz mentorów w działania projektowe. Wydaje się, że wszelkie wątpliwości zostały rozwiane gdyż już w trakcie dyskusji pojawiły się nowe zgłoszeniowy do projektu Cyfrowobezpieczni.pl.